You are currently viewing Jak pozbyć się pajączków na nogach i twarzy?

Jak pozbyć się pajączków na nogach i twarzy?

Skąd się biorą pękające naczynka?

Pękające naczynka, zwane powszechnie pajączkami, to nitkowate czerwone zmiany na skórze, które powstały w skutek rozszerzenia się naczynek włosowatych, znajdujących się w płytkich warstwach skóry. Pajączki naczyniowe występują najczęściej na twarzy, ze szczególnym uwzględnieniem policzków, nosa i brody, a także na całych nogach.

Na pojawienie się rozszerzonych naczynek bezpośredni wpływ może mieć kilka znaczących czynników, takich jak:

  •  stojący tryb życia, 
  • intensywne opalanie, 
  • skrajnie wysokie lub niskie temperatury otoczenia, 
  • zaburzenia hormonalne i krążeniowe,
  • otyłość i nadwaga,
  • ciąża,
  • uwarunkowania genetyczne.

Usuwanie pajączków

Pękające naczynka stanowią powszechne źródło kompleksów ze względu na swój rzucający się w oczy nieestetyczny wygląd. Wiele kobiet, u których występują pajączki, latem ukrywa nogi pod długimi spódnicami, rezygnując z krótkich spodenek lub stroju kąpielowego, mimo wysokich temperatur. Niestety pękające naczynka to nie tylko problem natury estetycznej – schorzenie to może stanowić objaw początkowej fazy przewlekłej niewydolności żylnej, dlatego warto podjąć specjalistycznie leczenie.

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się pajączków, wśród których warto wymienić popularny zabieg skleroterapii polegający na bezpośredniej aplikacji do naczynia leku w postaci specjalistycznej pianki. Jednak wyjątkowo skutecznym i bezbolesnym sposobem na usuwanie rozszerzonych naczynek, jaki oferuje współczesna medycyna estetyczna jest laserowe zamykanie naczynek. Ta procedura ma znaczną przewagę nad innymi metodami, ponieważ laser ma możliwość dotarcia w głębokie warstwy skóry, co powoduje lepsze efekty terapeutyczne. Zabieg laserowego zamykania naczynek polega na naświetleniu naczynka promieniem lasera, co odbywa się przy użyciu emitującej światło głowicy neodymowo-yagowej. Laser przykłada się bezpośrednio do skóry, a wyemitowana strużka światła dociera w głąb naczyń, co powoduje wzrost temperatury krwi w naczynku, które w rezultacie obkurcza się i zamyka. Wypalone naczynko po jakimś czasie zostaje naturalnie usunięte z organizmu, a rezultaty laserowego zamykania naczynek są trwałe.

Procedura zamykania naczynek jest zupełnie bezbolesna, dzięki laserowi neodymowo-yagowemu, który posiada nowoczesny system chłodzenia naskórka. W trakcie zabiegu krew wewnątrz naczynka zostaje podgrzana, ale skóra nie ulega poparzeniom.