Laseroterapia:
Laser frakcyjny
Na czym polega zabieg?
Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej chirurgicznej plastyki powiek. Laserowa korekta kształtu powiek polega na wykorzystaniu leczniczego działania światła lasera. Dzięki tej technologii możliwe jest zredukowanie problemu opadających powiek i zbyt wiotkiej skóry w sposób nieinwazyjny i bezpieczny.
Metoda ta zyskuje na coraz większej popularności, głownie ze względu na braku konieczności poddawania się ryzykownemu nacinaniu skóry skalpelem, braku szwów i blizn pozabiegowych oraz skomplikowanego procesu gojenia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym zaaplikowanym na powieki w formie specjalnego kremu. W czasie zabiegu pacjent może odczuwać delikatne pieczenie lub szczypanie, jednak ten dyskomfort szybko mija. Po przeprowadzonym zabiegu, skóra w miejscu przeprowadzenia zabiegu może być zaczerwieniona i lekko nabrzmiała, jednak ten stan normuje się w przeciągu 1-2 dni. Pozabiegowe, małe, punktowe strupki widoczne na powiece odpadają samoistnie w ciągu tygodnia od zabiegu. Okres rekonwalescencji nie przeszkadza w wykonywaniu czynności dnia codziennego i nie zakłóca aktywności zawodowej.
Laserową korektę powiek należy poprzedzić konsultacją ze specjalistą w celu potwierdzenia wskazań oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do laseroterapii. W trosce o własne bezpieczeństwo oraz prawidłowo wykonany zabieg warto wybierać sprawdzone gabinety medycyny estetycznej oraz doświadczonych i zaufanych lekarzy.
Często zadawane pytania:
Co to jest laser frakcyjny?
Jednym z najpopularniejszych laserów stosowanych w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej jest laser frakcyjny. Spośród wszystkich dostępnych urządzeń do laseroterapii, ten odznacza się szerokim zastosowaniem u osób mających różne fototypy skóry, dlatego też od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.
Skuteczność zabiegu polega na wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu, który w przeciwieństwie do proponowanych dotąd na rynku aparatów, cechuje niezwykła precyzja i bezpieczeństwo działania. Laser CO2 łączy ze sobą funkcje lasera frakcyjnego i innowacyjnego skanera z systemem analizy skóry, które na podstawie odpowiednio opracowanej metodyki, dobiera optymalne parametry zabiegowe dla każdego pacjenta.
Kraków to miasto wielu świetnych specjalistów, zadzwoń do nas już dziś i zarezerwuj wizytę!
Na czym polega zabieg?
Technologia, którą wykorzystuje laser frakcyjny CO2, bazuje na najnowszych osiągnięciach techniki laserowej stosowanej w dermatologii. Oddziaływanie lasera polega na wytwarzaniu strumienia impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze za pomocą głowicy skanującej. Podczas zabiegu laserem frakcyjnym dochodzi do kontrolowanego procesu uszkodzenia naskórka wiązką lasera, następuje wzmożona produkcja włókien kolagenowych odpowiedzialnych za właściwe napięcie skóry. Uszkodzeniu ulega jedynie 25% tkanek, dzięki czemu okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy, a efekt odbudowy skóry widoczny i trwały. Zamierzonym rezultatem zabiegu jest wyraźny lifting twarzy, który sprawia, że skóra staje się bardziej napięta, gładka i zdrowa. Laser frakcyjny ma działanie silnie odmładzające, polecany jest szczególnie w celach likwidacji zmarszczek i zwiększenia elastyczności skóry, poprawy owalu twarzy czy podniesienia opadających powiek. Świetnie sprawdza się w leczeniu blizn i przebarwień posłonecznych, nie tworząc przy tym widocznych ran z długim okresem bolesnego leczenia. Co ważne, rezultat ten utrzymuje się nawet do dwóch lat. Seria zaledwie 2-3 zabiegów pozwala uzyskać efekt skóry młodszej o nawet 5-10 lat.
Jak wygląda schemat terapii?
Podczas jednorazowego zabiegu laser frakcyjny oddziaływuje tylko na 10-20% powierzchni wybranego obszaru skóry. Pełna stymulacja skóry i ostateczne efekty osiąga się po 2 – 4 sesjach terapeutycznych. Uważa się, że jeden zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym daje rezultat porównywalny do 4-5 zabiegów nieablacyjnych.
Czy zabieg jest bolesny?
Laser frakcyjny wykorzystuje różną moc impulsów, których zadaniem jest terapeutyczne oddziaływanie na skórę. Przy energiach impulsu powyżej 10 mJ pacjenci mogą odczuwać nieprzyjemne mrowienie. Przy zastosowaniu wyższych mocy, niezbędne jest zastosowanie kremu znieczulającego (EMLA), na co najmniej 1 godzinę przed zabiegiem. Posługując się najwyższą mocą lasera frakcyjnego powyżej 20 mJ i na dużych powierzchniach, przed planowanym zabiegiem należy zastosować znieczulenie w postaci zastrzyku z preparatem znieczulającym.
Kraków to miasto wielu świetnych specjalistów, zadzwoń do nas już dziś i umów wizytę, u naszego lekarza medycy estetycznej, który dopasuje zabieg laserem frakcyjnym do indywidualnych potrzeb skóry!
Jak długo utrzymuje się efekt?
Poprawa napięcia skóry w obrębie okolicy zabiegowej pojawia się już po kilku dniach od zabiegu wykonanego przy użyciu lasera frakcyjnego. W dużej mierze efekt zawdzięcza się obrzękowi, powstałemu po zabiegu, który maskuje zmarszczki i blizny. Należy jednak nadmienić, że nie jest to rezultat ostateczny, ponieważ klaser frakcyjny uszkadza skórę dość szybko, ale na przetworzenie kolagenu potrzeba czasu – około 2 do 4 tygodni. Po upływie tego czasu zaczynają być widoczne trwale efekty odnowy. Odbudowa skóry uwidacznia się po upływie 4-5 tygodni po zakończeniu serii składającej się z 3-5 zabiegów. Laser frakcyjny powoduje przebudowę kolagenu, która będzie jednak trwała nadal, powodując wygładzanie i jeszcze lepsze napięcie skóry przez okres 6-12 miesięcy po zabiegu. Obiektywne badania kliniczne wykazały, że zmiany w naskórku i kolagenie w skórze właściwej, wywołane zabiegami, mają charakter trwały i nie cofają się po 6 miesiącach po ich zakończeniu.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Po zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego na skórze pojawiają się zaczerwienienia i lekka opuchlizna. Obszar poddany laseroterapii wygląda, jak po nadmiernym opalaniu, ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami, które mijają po kilku godzinach. Chcąc łagodzić opisywane objawy, należy stosować środki używane przy poparzeniu słonecznym. Zaczerwienienie mija po 3-5 dniach, obrzęk może się nasilić po 2 dniach, a następnie po 3-4 dniach znika. Skóra staje się nieco brązowa i zaczyna się złuszczać. Po tygodniu następuje pełna rekonwalescencja i twarz wraca do normalnego wyglądu. Jeżeli stosowano znieczulenie iniekcją, to w miejscu wkłucia mogą pojawić się przejściowe zasinienia.
Jakie są wskazania i przeciwwskazania do laseroterapii oraz możliwe działania niepożądane?
Laser frakcyjny posiada wiele wskazań do zabiegu, między innymi wyróżnia się:
- Zmarszczki i zwiotczenie skóry,
- Zmarszczki wokół oczu, „worki” pod oczami,
- Soft-lifting – odmładzanie,
- Wygładzenie i odmładzanie, poprawa elastyczności skóry,
- Rozszerzone pory, zaskórniki,
- Rozstępy i modelowanie sylwetki,
- Zmiany pigmentowe, przebarwienia, ostudy, plamy starcze,
- Niejednolity odcień skóry,
- Uszkodzenia słoneczne,
- Szorstka skóra, wyrównanie nierówności skóry,
- Usuwanie zmian skórnych różnego pochodzenia,
- Usuwanie blizn potrądzikowych.
Wśród przeciwwskazań wyróżnia się:
- Choroba nowotworowa skóry,
- Bielactwo lub łuszczyca,
- Ciąża,
- Opalenizna,
- Stosowanie witaminy A i beta-karotenu,
- Stosowane wcześniej w tym miejscu wypełniacze.
Efektem ubocznym może być dłuższy czas gojenia – powyżej 7 dni. Niewielkie skutki uboczne zdarzają się rzadko i mogą obejmować zaczerwienienie, obrzękniecie, pęcherze, guzki i rzadkie przypadki nierówności skóry.
W celu uzyskania większej ilości informacji i umówienia się na wizytę konsultacyjną z naszymi specjalistami, zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem na terenie miasta Kraków. Zapewniamy atrakcyjny cennik i promocje, gdzie oferujemy promocje dla naszych nowych i stałych klientów!