Męski świat:
Laserowe zamykanie naczynek
Na czym polega zabieg?
Laserowe usuwanie przebarwień polega na terapeutycznym działaniu światła lasera, dzięki któremu możliwe jest zredukowanie widoczności lub całkowite usunięcie przebarwień z powierzchni skóry. W przypadku walki z przebarwieniami zalecana jest cała seria zabiegów, a ich liczba uzależniona jest od wielkości obszaru objętego leczeniem. Również czas pojedynczego zabiegu uzależniony jest od wielkości powierzchni skóry, jaką poddajemy terapii.
W trakcie wykonywania zabiegu laserowego, zarówno pacjent jak i lekarz musi mieć założone specjalne okulary, które chronią oczy przed światłem lasera. W czasie zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie lub szczypanie, jednak ten dyskomfort szybko mija. Po przeprowadzonym zabiegu, skóra w miejscu przeprowadzenia zabiegu może być zaczerwieniona i lekko nabrzmiała, ale objawy te zwykle ustępują po 1-2 dniach. Okres rekonwalescencji nie przeszkadza w wykonywaniu czynności dnia codziennego i nie zakłóca aktywności zawodowej.
Laserowe usuwanie przebarwień należy poprzedzić konsultacją ze specjalistą w celu potwierdzenia wskazań oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do laseroterapii. W trosce o własne bezpieczeństwo oraz prawidłowo wykonany zabieg warto wybierać sprawdzone gabinety medycyny estetycznej oraz doświadczonych i zaufanych lekarzy.