You are currently viewing Medycyna estetyczna okolic oczu

Medycyna estetyczna okolic oczu

Upływający czas najbardziej uwidacznia się na naszej skórze. Traci ona jędrność i ulega widocznym procesom starzenia. Pojawiają się pierwsze cienie, zmarszczki, przebarwienia oraz obrzęki. Skóra w okolicach oczu cechuje się wyjątkową wrażliwością, dlatego to właśnie tam zmarszczki pojawiają najwcześniej. Aby skutecznie opóźnić negatywne skutki starzenia warto jak najwcześniej zadbać o właściwą pielęgnację. Istotne przy tym jest regularne stosowanie kremów pielęgnacyjnych oraz wzbogacanie pielęgnacji o zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki profesjonalnym rozwiązaniom można poprawić wygląd nie tylko okolicy oczu, ale również całej twarzy. Jakie zabiegi sprawdzą się najlepiej na delikatnej skórze wokół oczu?

Mezoterapia – sprawdzona skuteczność

Mezoterapia jest bardzo dobrą metodą na pozbycie się cieni pod oczami oraz drobnych zmarszczek. Pobudza komórki do produkcji kolagenu, który zwiększa napięcie i jędrność skóry wokół oczu. To sprawia, że cera wygląda na młodszą i bardziej zdrową.

Zabieg mezoterapii polega na wstrzyknięciu w skórę substancji odżywczych. Nakłucia wykonuje się przy pomocy bardzo cienkiej igły, dzięki czemu po zabiegu nie pozostają trwałe ślady. Jest to bezinwazyjna metoda walki z upływem czasu, która w odróżnieniu od zabiegów chirurgicznych jest całkowicie bezpieczna. Zabieg jest bezbolesny, gdyż przed jego wykonaniem, aplikuje się znieczulającą maść niwelującą uczucie dyskomfortu.

Zabiegi mezoterapii wykonuje się zwykle w seriach. Ilość koniecznych sesji oraz odstępy pomiędzy nimi ustala lekarz, na podstawie oceny stanu cery pacjenta. Po zakończeniu terapii, aby podtrzymać uzyskany efekt, zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego co około 6 miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe – najlepsze dla alergików

zabieg na okolice oczuMezoterapia cienkoigłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego ma na celu rewitalizację skóry, poprawę elastyczności oraz napięcia, a także jej rozświetlenie i zagęszczenie. Dzięki temu skóra wygląda zdrowiej oraz młodziej. W okolicy oczu, osocze bogatopłytkowe pozwala zmniejszyć widoczność cieni, wygładzić kurze łapki oraz zlikwidować widoczne przebarwienia. Zabieg stanowi skuteczny sposób profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to wyjątkowo bezpieczny zabieg, z którego korzystać mogą także alergicy. Wstrzykiwana substancja to wcześniej pobrana od pacjenta krew, dlatego zabieg nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Mezoterapia poprzedzona jest pobraniem krwi, z której następnie, w procesie odwirowania otrzymuje się osocze. Substancję aplikuje się w skórę użyciu bardzo cienkich igieł, które nie pozostawiają na skórze trwałych śladów. Terapia osoczem widocznie odmładza skórę oraz poprawia jej kondycję.

Uzupełnienie doliny łez – recepta na świeży wygląd

Dolina łez to okolica, w której szczególnie uwidacznia się proces starzenia skóry. Na skutek upływu lat dolina łez staje się wysuszona, zapadnięta oraz przybiera niezdrowy kolor. Aby uzupełnić ubytki i odświeżyć wygląd problematycznej okolicy, stosuje się preparat wypełniający, np. kwas hialuronowy. Unosi on skórę ku górze, a to daje efekt widocznego odmłodzenia i świeżego wyglądu. Efekty zabiegu są natychmiastowe, ale aby je utrzymać, konieczne jest regularne powtarzanie terapii.