Kobieta w kapeluszu - nieoperacyjny lifting twarzy kwasem hialuronowym w klinice Magnopere w Krakowie

Zabiegi na twarz:

Powiększanie, nawilżanie i modelowanie ust

Na czym polega zabieg?

Zabieg powiększania, nawilżania oraz modelowania ust polega na podskórnym podaniu odpowiedniego preparatu za pomocą iniekcji w rejon czerwieni wargowej. Prawidłowo wykonany zabieg gwarantuje naturalny wygląd kształtnych, symetrycznych i pełnych ust. Przed wykonaniem tego zabiegu należy udać się na konsultację z lekarzem specjalistą, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania. Efekty widoczne są natychmiast po wykonaniu zabiegu i utrzymują się średnio od 6 do 12 miesięcy. Ponieważ usta są wyjątkowo wrażliwe, tuż po zabiegu wyglądają na nieco spuchnięte, zaczerwienione oraz mogą być nadmiernie wrażliwe na dotyk. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie na drugi dzień.

Dla kogo?

Zabieg powiększania ust dedykowany jest dla osób, które pragną skorygować kształt i rozmiar swoich ust. Mniej inwazyjny zabieg nawilżania ust polecany jest osobom chcącym nadać ustom aksamitną miękkość oraz właściwie je odżywić. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego doskonale sprawdzają się również w przypadku redukcji drobnych zmarszczek wokół ust oraz podniesieniu opadających kącików ust.

Korzyści

 • efekty zabiegu są natychmiastowe
 • naturalny wygląd
 • symetryczne, kształtne i pełne usta
 • znaczna poprawa walorów estetycznych
 • wzrost atrakcyjności i pewności siebie
 • zabieg jest skuteczny i bezpieczny

Często zadawane pytania:

Co to jest powiększanie ust?

Pełne i zmysłowe usta to marzenie każdej kobiety. Współczesna medycyna estetyczna stosuje zabiegi pozwalające poprawić niedoskonałości, nadać odpowiedni kształt i zapewnić właściwe ich nawilżenie. Powiększanie ust to zabieg powszechnie stosowany w gabinetach medycyny estetycznej, polegający na rewitalizacji i modelowaniu ust kwasem hialuronowym. Dzięki temu usta stają się bardziej wyraziste i pełne, co wpływa pozytywnie na poziom atrakcyjności kobiet i ich pewność siebie.

 

Jak powiększyć usta?

Najskuteczniejszą metodą powiększania ust jest iniekcyjne podawanie wypełniaczy. To substancje, które naturalnie występują w skórze. Odpowiadają między innymi za właściwy poziom nawilżenia ust, a także ich jędrności i gładkości. Dlatego też bardzo często stanowią główny składnik kosmetyków nawilżających, jak i przeciwzmarszczkowych.

Wśród substancji stosowanych, jako wypełniacz przy powiększaniu ust stosuje się powszechnie kwas hialuronowy, stanowiący swoisty preparat. Spectrum jego zastosowania jest dość szerokie, ponieważ działa zarówno powiększająco, nawilżająco, jak i rewitalizująco na nasze usta. 

Wśród zastosowań, jakie ma kwas hialuronowy, wyróżnia się:

 • korygowanie asymetrii,
 • modelowanie konturu,
 • zwiększanie objętość,
 • wypełnienie zmarszczek palacza,
 • podniesienie okolicy kącików ust.

 

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Medycyna estetyczna daje dzisiaj wiele możliwości, a jedną z nich jest zabieg powiększania ust z jednoczesnym ich nawilżeniem. Podstawą każdej ingerencji z zakresu medycyny estetycznej jest konsultacja lekarska. Podczas takiej wizyty specjalista, ocenia kształt ust i proponuje odpowiedni preparat wypełniający, który pozwoli uzyskać pożądany efekt. Większość kobiet nie ma idealnie symetrycznych warg, dlatego powiększanie ust kwasem hialuronowym, może znacznie skorygować wszelką asymetrię i sprawić, że usta staną się idealnie pełne, a kąciki ust właściwie uniesione.

Powiększanie ust nie wymaga większego przygotowania i trwa zazwyczaj 15-30 minut. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym za pomocą maści zawierającej lidokainę. Następnie lekarz specjalista (specjalizacja – medycyna estetyczna), dobiera odpowiednią ilość wypełniacza, który stanowi kwas hialuronowy, który pozwali na właściwe modelowanie ust. Dzięki temu uzyskuje się pożądaną objętość czerwieni wargowej. Wybrany kwas hialuronowy podawany jest do ust za pomocą kaniuli, która minimalizuje ryzyko powstawania siniaków w miejscu iniekcji. Po zabiegu wykonywany jest delikatny masaż w obrębie warg górnych i dolnych.

Rezultaty zabiegu są widoczne od razu! Usta zyskują nowy, upragniony kształt i objętość, ponadto przy powiększaniu ust kwasem hialuronowym zostają one dodatkowo nawilżone. To sprawia, że są jędrne i mają wyrazisty koloryt. Twarz wygląda młodo i promiennie, ponieważ oprócz efektu powiększenia ust, dodatkowo znikają również pozostałe zmarszczki wokół czerwieni wargowej.

 

Jakie preparaty stosuje się do powiększania ust?

Powiększanie ust to zabieg, w którym wykorzystuje się różne preparaty. Może to być ampułka kwasu Juvederm lub ampułka kwasu Restylane o pojemności 1ml. Im więcej preparatu zostanie podane, tym większa objętość ust. Ilość podanego wypełniacza zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, ale też od początkowego rozmiaru i kształtu warg.

Zarówno Juvederm, jak i Restylane to nowoczesne preparaty, które wykorzystuje współczesna medycyna estetyczna. Zawartość naturalnych wypełniaczy, sprawia, że cieszą się one największą popularnością w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej, które oferują modelowanie ust kwasem hialuronowym najwyższej jakości. Różnią się one nieco konsystencją i teksturą. Kwas hialuronowy Juvederm jest nieco bardziej płynny, a preparat Restylane bardziej spoisty o większej konsystencji żelu. Czasem korekta kształtu i rozmiaru warg może zupełnie zmienić proporcje twarzy, sprawiając, że będzie wyglądać bardziej proporcjonalnie. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, lekarz dobierze najlepszy preparat.

Kraków to miasto wielu świetnych specjalistów, zadzwoń do nas już dziś i zarezerwuj wizytę!

UMÓW WIZYTĘZOBACZ CENNIK

 

Jakie są zalecenia przed i po zabiegu?

Ważnym aspektem przygotowania do zabiegu, w którym planowane jest powiększanie ust, są zasady, które należy przestrzegać przygotowując się do opisywanego zabiegu. Przed każdą procedurą wykorzystującą iniekcje kwasem hialuronowym, nie powinno się zażywać leków rozrzedzających krew np. Aspiryny oraz należy zrezygnować z picia alkoholu minimum 24 h przed planowaną wizytą u lekarza medycyny estetycznej.

Lekkie zaczerwienienie i opuchlizna może utrzymywać się do 48h po zabiegu. W tym czasie niewskazane jest przebywanie na słońcu, gdzie czynnik termiczny mógłby wpłynąć niekorzystnie na wchłanianie się podanego preparatu zawierającego kwas hialuronowy.

Ważne, aby zrezygnować również z uprawiania aktywności fizycznej oraz kąpieli w basenie do 72h po zabiegu. Do 2 tygodni od wykonania zabiegu powiększania ust, nie należy korzystać z solarium, saun, łaźni parowych czy krioterapii. Wszystkie te czynniki mogłyby spowodować szybsze metabolizowanie wypełniacza zawierającego kwas hialuronowy.

 

Jakie są efekty zabiegu powiększania ust?

Zabiegi z użyciem wypełniaczy, bogatych w kwas hialuronowy, są najbardziej efektywnym sposobem na poprawę wielkości i kształtu ust. Czas utrzymywania się rezultatów powiększenia ust jest indywidualny. Zależy od stylu życia, stosowanych używek oraz genetycznie uwarunkowanej aktywności enzymatycznej organizmu.

W zależności od tego, jaki kwas hialuronowy zastosował lekarz medycyny estetycznej, efekty zwykle utrzymują się 6-12 miesięcy. Jeśli planujemy pierwszą taką wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, warto zdecydować się na zabieg nieco lżejszy kwasem hialuronowym, który będzie się utrzymywał trochę krócej, za to da mniejszy odczyn pozabiegowy.

Powiększanie ust, które są bardzo wąskie, wymaga od lekarz ponownego ich wypełnienia przed całkowitym wchłonięciem poprzedniej dawki preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Celem takiej procedury jest stopniowe modelowanie ust, poprzez odbudowę czerwieni wargowej tak, aby docelowy efekt był jak najlepszy.

Warto pamiętać, że modelowanie ust kwasem hialuronowym, to nie tylko powiększanie ust, ale również ich dogłębne nawilżenie, przez co jeszcze bardziej uwydatniony zostaje efekt pięknych i naturalnych ust.

Istnieje wiele innych, mniej inwazyjnych sposobów na powiększanie ust. Jednakże tylko dzięki zabiegom z zastosowaniem wypełniaczy można cieszyć się efektami przez dłuższy czas. Najważniejsze to wybrać odpowiedniego specjalistę medycyny estetycznej, który powiększanie ust wykonana profesjonalnie, z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań i potrzeb pacjenta. Już dziś umów wizytę ze specjalistą medycyny estetycznej, nasz gabinet znajduje na terenie miasta Kraków, gdzie służymy profesjonalną opieką!

 

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Wśród wskazań do zabiegu wyróżnia się:

 • powiększanie ust,
 • zmarszczki palacza wokół ust,
 • zmiana objętości i kształtu ust,
 • modelowanie ust (korekcja asymetrii),
 • potrzeba poprawy konturu ust,
 • poprawa jędrności ust,
 • nawilżenie ust,
 • uniesienie opadających kącików ust.

Przeciwwskazania:

Medycyna estetyczna i zakres jej działań ma również pewne ograniczenia. Wśród zabiegów estetycznych wyróżnia się także przeciwwskazania do powiększania ust, są to między innymi:

 • nowotwory skóry,
 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • aktywna opryszczka,
 • infekcje i stany zapalne w okolicy zabiegowej,
 • uczulenie lub nadwrażliwość na wypełniacze,
 • skłonność do powstawania bliznowców.

W celu uzyskania większej ilości informacji i umówienia się na wizytę konsultacyjną z naszymi specjalistami, zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem na terenie miasta Kraków. Zapewniamy atrakcyjny cennik i promocje, gdzie oferujemy promocje dla naszych nowych i stałych klientów!

UMÓW WIZYTĘZOBACZ CENNIK