You are currently viewing Powiększanie ust – fakty i mity 2

Powiększanie ust – fakty i mity 2

Odpowiednio zarysowane, pełne usta to ideał piękna dla wielu kobiet. W praktyce mało która kobieta posiada symetryczne, pełne usta. Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna pozwala skorygować tę niedogodność i sprawić, że usta będą miały idealny kształt.

Do jednej z najpopularniejszych metod powiększania ust należy modelowanie przy pomocy wypełniaczy. Zabieg jest popularny od wielu już lat i choć sporo kobiet się na niego decyduje, wokół zabiegu krąży wiele mitów i nieprawdziwych informacji. W tym artykule rozwiewamy wszystkie wątpliwości i wskazujemy, w których z nich jest ziarno prawdy.

MIT: Powiększanie ust jest bolesne.

Wiele kobiet obawia się bólu w trakcie zabiegów medycyny estetycznej. Powiększanie ust odbywa się przy pomocy iniekcji, a więc serii nakłuć. Przed aplikacją stosuje się jednak krem znieczulający, dlatego sam zabieg nie powoduje bólu.

FAKT: Dla uzyskania optymalnych efektów, zabieg modelowania trzeba powtarzać.

Kwasy wykorzystywane w zabiegu powiększania ust są w naturalny sposób wchłaniane przez organizm. Z tego względu, aby zachować uzyskany efekt modelowania, zabieg należy regularnie powtarzać co około 6-12 miesięcy.

MIT: Powiększenie ust to jedyny efekt, jaki uzyskuje się, wykonując zabieg modelowania.

Głównym założeniem zabiegu modelowania ust jest ich powiększanie. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyny efekt, jaki można uzyskać. Aplikacja naturalnych wypełniaczy poprawia również wizualny wygląd ust – przywraca odpowiedni poziom nawilżenia oraz poprawia intensywność czerwieni wargowej. Modelowanie pozwala również skorygować kształt niesymetrycznych ust.

MIT: Powiększone usta wyglądają nienaturalnie.

Jest to jeden z najczęstszych zarzutów wobec zabiegu modelowania ust. Tymczasem w praktyce efekt w dużej mierze zależy od ilości wstrzykniętego preparatu. Jeśli jest ona źle dobrana do posiadanego kształtu ust, wówczas łatwo o niepożądany rezultat zabiegu. Kompetentna, doświadczona osoba proponuje wstrzyknięcie takiej ilości wypełniacza, aby efekt był naturalny. Dawka powinna być dobrana w sposób uwzględniający indywidualne preferencje klienta, jednak przy zachowaniu prawidłowych proporcji twarzy. Co więcej, w przypadku posiadania nieproporcjonalnego kształtu ust, ich zabiegowa korekta przywraca ustom naturalny wygląd i sprawia, że dysproporcja staje się niewidoczna.