You are currently viewing Powiększanie ust – fakty i mity

Powiększanie ust – fakty i mity

Posiadanie pięknych, pełnych ust to marzenie wielu kobiet. Niestety natura nie jest łaskawa dla wszystkich i nie każda pani została takimi obdarzona. Z pomocą przychodzi jednak medycyna estetyczna i możliwość powiększenia ust.

Modelowanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Duże zainteresowanie sprawiło, że pojawiło się wiele osób, które wykonują zabieg bez odpowiedniego przygotowania i wykształcenia medycznego. To z kolei doprowadziło do wielu nieudanych terapii, których przyczyna leży w źle dobranej dawce preparatu lub zastosowaniu kwasu, mimo występowania przeciwwskazań. Bardzo często to właśnie te nieudane zabiegi są źródłem krążących mitów i niepokojów wśród pacjentek. Które z występujących opinii są zgodne z prawdą, a które bardzo się z nią mijają?

MIT: Usta po zabiegu przybierają nienaturalny wygląd

efekt powiększania ustJest to jedna z najczęściej słyszanych opinii dotycząca zabiegu powiększania ust. Tymczasem nienaturalny efekt uzyskany po zabiegu wynika najczęściej ze źle dobranej ilości wstrzykniętego wypełniacza. Doświadczona, kompetentna osoba potrafi w taki sposób dobrać ilość substancji, by efekt pozostał naturalny. Dawka preparatu powinna być dobrana do indywidualnych potrzeb pacjenta z uwzględnieniem zachowania odpowiednich proporcji twarzy. Rezultaty mogą obejmować również także delikatne korekty takie jak powiększenie tylko jednej wargi (górnej lub dolnej) oraz uniesienie kącików. Wówczas pacjent zyskuje bardziej proporcjonalny kształt ust, który przyjmuje się za bardziej naturalny.

FAKT: Dla utrzymania optymalnego efektu zabieg należy regularnie powtarzać.

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie rozkłada się w organizmie. Z tego względu powiększanie ust nie jest zabiegiem o trwałych rezultatach. Aby osiągnąć stały efekt powiększenia, gabinet medycyny estetyczne powinien być odwiedzany co około 6 miesięcy. Czas, po jakim kwas hialuronowy ulega całkowitemu rozkładowi, jest indywidualny dla każdego pacjenta i zależy zarówno od składników skóry, jak i prowadzonego trybu życia.

MIT: Powiększanie ust boli.

Modelowanie ust wykonane w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej nie powoduje bólu. Poprzedzony jest aplikacją kremu znieczulającego, który skutecznie tłumi dyskomfort powodowany nakłuciami.

FAKT: Kwas hialuronowy poprawia nawilżenie ust.

Wiązanie wody to podstawowa funkcja kwasu hialuronowego. Z tego względu, jego aplikacja w wargę dolną oraz górną skutkuje widocznym nawilżeniem. Dzięki temu usta wyglądają młodziej oraz nie są odwodnione. Zabieg modelowania ust przy użyciu kwasu hialuronowego poleca się jako walkę z pojawiającymi się oznakami starzenia.

MIT: Jedyny cel zabiegu to powiększanie ust.

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest także w zabiegu mającym na celu modelowanie ust. Z jego pomocą można wyrównać asymetrię ust, podkreślić ich kontur oraz podnieść kąciki.  Po zabiegu pacjent uzyskuje również efekt nawilżenia oraz podkreślenia czerwieni wargowej.