You are currently viewing Profesjonalne zabiegi odmładzające

Profesjonalne zabiegi odmładzające

Proces starzenia jest niestety procesem nieodwracalnym i w życiu każdej kobiety przychodzi moment, kiedy zmarszczek nie da się już ukryć pod makijażem. Pojawiające się na twarzy bruzdy są wynikiem utraty elastyczności i napięcia skóry. Na skutek tego zmarszczki mimiczne się utrwalają i stają się stale widoczne. Z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna estetyczna. Na rynku pojawia się coraz więcej propozycji zabiegów, które pomagają walczyć z oznakami starzenia.

Zabiegi odmładzające: dla kogo?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: kiedy powinnam zacząć odwiedzać gabinet medycyny estetycznej? Pierwsze zmarszczki pojawiają się już po 25 roku życia. Czy to jest ten moment, w którym warto zacząć myśleć o zabiegach odmładzających? Jest to kwestia indywidualna, uwarunkowana również genetycznie. Warto pamiętać, że oprócz zabiegów typowo odmładzających, gabinety oferują także wiele zabiegów profilaktycznych i regeneracyjnych. Przykładem jest osocze bogatopłytkowe, które posiada bardzo wiele składników działających na skórę korzystnie. Mezoterapia z jego wykorzystaniem to idealna propozycja dla skóry młodej, na której dopiero pojawiają się pierwsze oznaki starzenia.

Bezpieczeństwo zabiegów odmładzających

Kolejnym aspektem zabiegów odmładzających, który często budzi wątpliwości, jest ich bezpieczeństwo. Mimo tego, że zabiegi są nieinwazyjne, czasem zdarza się, że organizm nie reaguje w sposób pożądany i pojawiają się reakcje alergiczne. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje zabiegi dedykowane skórze skłonnej do alergii. W takich przypadkach w zabiegu wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, które pochodzi z własnej krwi pacjenta. Wówczas terapia jest całkowicie bezpieczna i nie wywołuje żadnych nieprzewidzianych reakcji.

Osocze bogatopłytkowe – dlaczego warto?

Osocze bogatopłytkowe cieszy się wyjątkową popularnością już od kilku lat. Dlaczego jest tak chętnie wykorzystywane w zabiegach? Przede wszystkim jest to kwestia bezpieczeństwa. Naturalne składniki pochodzące z krwi pacjenta nie powodują uczulenia, alergii i innych niepożądanych reakcji organizmu. Kolejny aspekt to kompleksowe działanie. Osocze bogatopłytkowe oprócz efektu odmładzającego wpływa korzystnie na kondycję skóry i pobudza ją do regeneracji. To sprawia, że oprócz wygładzenia zmarszczek, pacjent zyskuje również bardziej promienną, lepiej odżywioną i nawilżoną skórę, która wygląda na zdrowszą i bardziej zadbaną.