Medycyna głęboko regeneracyjna​​ w klinice Magnopere w Krakowie

Medycyna stymulująca powierzchniowo

Regeneris - osocze bogatopłytkowe

Czym jest osocze bogatoptytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest bogatą w czynniki wzrostu substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Dzięki temu jest to najbardziej naturalny preparat, który znacznie zmniejsza ryzyko reakcji alergicznej oraz nietolerancji ze strony organizmu. W osoczu znajdują się płytki krwi, które odgrywają bardzo ważną rolę w regeneracji tkanek. Z płytek krwi uwalniane są czynniki wzrostu odpowiedzialne za przemieszczanie się, dzielenie oraz rozmnażanie komórek macierzystych. Dodatkowo stymulują produkcję nowych komórek naskórka, pobudzają procesy odnowy, mikrokrążenie oraz wpływają na rozpoczęcie produkcji nowego kolagenu. W osoczu bogatopłytkowym znajdują się cząsteczki, które odpowiadają za prawidłowy proces krzepnięcia i wytwarzania specjalnych komórek budujących swego rodzaju „rusztowanie” dla komórek skóry.

Jakie efekty powinno nam przynieść poddanie się terapii Regeneris z wykorzystaniem własnego osocza bogatopłytkowego?

Regeneris jest stosowany w medycynie estetycznej od kilkunastu lat. Ale początki terapii osoczem bogatopłytkowym są znacznie wcześniejsze. Już kilkadziesiąt lat temu stosowano zabiegi z zastosowaniem osocza w celu przyspieszenia regeneracji tkanek w takich dziedzinach medycyny jak ortopedia, chirurgia czy stomatologia. To właśnie bardzo dobre rezultaty uzyskiwane przy różnego rodzaju zabiegach i operacjach sprawiły, że terapią Regeneris zaczęli interesować się lekarze z zakresu medycyny estetycznej. Obszary ciała, które można poddać terapii osoczem są w zasadzie nieograniczone, a podstawowe wskazania to rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni korekcja zmarszczek i fałdów, regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej, nadmierne wypadanie włosów oraz włosy zniszczone/pozbawione blasku, czy wypełnienie blizn potrądzikowych.

Jak długo trwa zabieg i jak należy postępować po zabiegu?

Zabieg trwa około 30 min. Przed zabiegiem można zastosować znieczulenie specjalnym kremem, które trwa dodatkowo 30-60 minut. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać bardzo wysokich i niskich temperatur (sauna, łaźnia, krioterapia), a także nie należy nakładać makijażu (w celu uniknięcia możliwości wprowadzenia bakterii w miejscu gdzie wykonano zastrzyk). Czas powrotu do zwykłych codziennych aktywności zależy od indywidualnych właściwości skóry pacjenta. W przypadku Regenefis ryzyko powstania siniaków jest mniejsze niż po klasycznej mezoterapii. Dzieje się tak, ponieważ w miejscu ukłucia i wprowadzenia preparatu podaje się płytki krwi, których naturalną rolą w organizmie człowieka jest rozpoczęcie procesu krzepnięcia i gojenia, dlatego ewentualne małe siniaczki goją się szybciej niż po klasycznej mezoterapii. Niewielki obrzęk i zaczerwienienie skóry obserwuje się z reguły tylko tuż po zabiegu. Natomiast podawanie produktu w głębsze warstwy skóry dookoła wrażliwej okolicy oczu może spowodować obrzęk utrzymujący się do ok. 48 godzin.

Zabieg Regeneris a inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej— jakie są mocne ‘słabe strony terapii?

Zabieg Regeneris działa inaczej niż wypełniacze stworzone na podstawie kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej. Ten produkt nie wypełnia ani nie paraliżuje mięśni. W przypadku terapii Regeneris pobudzamy komórki własnego organizmu do samodzielnej regeneracji i odnowy. Dajemy komórkom sygnał do rozpoczęcia procesów odbudowy i rewitalizacji. Zabieg Regeneris daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, a przy tym jest absolutnie naturalny i całkowicie zgodny z naszym ciałem. W tym przypadku efekt nadkorekcji — czyli wystąpienia nienaturalnych efektów po zabiegu—jest niemożliwy. Dla osób niecierpliwych słabą stroną może być fakt, że pierwsze efekty zabiegu są widoczne dopiero po około 14 dniach.

Jak często należy powtarzać zabieg Regeneris?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po około 2 tygodniach. Proces regeneracji i przebudowa tkanek zaczynają się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności i gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych i średnio głębokich zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu 2-3 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni. Następnie, dla podtrzymania efektów terapii, zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego, raz na 8-12 miesięcy po pierwszej serii. Ilość zabiegów jest ustalana z lekarzem w zależności od problemu, z jakim zmaga się pacjent.

UMÓW WIZYTĘZOBACZ CENNIK

Close Menu