You are currently viewing Zabiegi poprawiające kondycję skóry

Zabiegi poprawiające kondycję skóry

Dlaczego dbanie o kondycję skóry jest ważne?

Dbanie o dobrą kondycję skóry i regularna regeneracja stanowią klucz do pięknego i pełnego blasku młodzieńczego wyglądu. Czynniki zewnętrzne, takie jak ekspozycja na promienie słoneczne lub zimowy mróz, a także codzienna aplikacja mocnego makijażu powodują osłabienie skóry oraz znaczną utratę jędrności i nawilżenia. Brak odpowiedniej pielęgnacji przyspiesza procesy starzenia się, powodując pojawianie się zmarszczek, a także zwiotczenie skóry twarzy i ciała. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby zapewnić swojej skórze właściwą pielęgnację, która poprawi nie tylko jej wizualny stan, ale także wpłynie korzystnie na odżywienie w jej głębszych warstwach.

Odpowiednia pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry powinna odbywać się zarówno od środka, jak i na powierzchni. Stosowanie odpowiednich kremów, a także zabiegi w gabinecie kosmetycznym to znakomita pomoc w dbaniu o piękny wygląd skóry w każdym wieku. Medycyna estetyczna oferuje zabieg mezoterapii igłowej, którego efektem jest głęboko zrewitalizowana skóra, niezależnie od jej stanu. Terapia wykorzystuje koktajle witaminowe oraz składniki odżywcze podane drogą iniekcji, co pomaga skórze odzyskać i utrzymać bardzo dobrą kondycję i nawilżenie. Osoba w każdym wieku może zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej, gdyż stanowi ona nie tylko dogłębną rewitalizację skóry dojrzałej z widocznymi oznakami starzenia, ale także znakomitą profilaktykę ani-aging dla osób młodych. W dbaniu o kondycję skóry istotne jest, aby dobrać sposób jej pielęgnacji do własnych potrzeb i oczekiwań.

Indywidualne potrzeby skóry

Podstawą odpowiedniej pielęgnacji skóry jest dobranie kosmetyków i zabiegów do jej indywidualnych potrzeb. Takie podejście pozwala na dostarczenie skórze dokładnie tego, czego potrzebuje, aby odzyskać zdrowy i zadbany wygląd lub zachować młodzieńcze właściwości. Mezoterapia igłowa opiera się na preparatach skomponowanych z myślą o indywidualnych potrzebach każdego Pacjenta. Dzięki temu, zabieg stanowi skuteczne narzędzie do osiągania konkretnych efektów. Zakres działania mezoterapii igłowej obejmuje:

  • Poprawę kondycji i nawilżenia skóry twarzy i wybranych partii ciała
  • Naturalny efekt liftingu
  • Rewitalizację i głębokie odżywienie skóry
  • Efekt jędrnej i elastycznej skóry pozbawionej oznak starzenia się
  • Niwelację rozstępów
  • Poprawę stanu skóry głowy, co zatrzymuje proces nadmiernego wypadania włosów