laseroterapia w klinice Magnopere w Krakowie

Laseroterapia:

Laserowe usuwanie blizn

Na czym polega zabieg?

Laserowe usuwanie blizn polega na wykorzystywaniu leczniczego działania światła lasera, dzięki któremu możliwe jest znaczne zredukowanie widoczności blizn. Bez względu na przyczynę powstania blizny – blizna pooperacyjna lub pourazowa, odpowiednią terapią można poprawić jej wygląd.

Łączone metody autorskie, zastosowanie preparatów najwyższej jakości, używanie nowoczesnego sprzętu oraz wieloletnie doświadczenie umożliwia przeprowadzanie skutecznych i bezpiecznych zabiegów. Z powodzeniem można poprawić wygląd skóry dookoła blizny, spłycić i wygładzić bliznę oraz wyrównać jej koloryt. Zwykle zalecana jest cała seria zabiegów, a ich liczba uzależniona jest od wielkości obszaru objętego leczeniem. Również czas pojedynczego zabiegu uzależniony jest od wielkości powierzchni skóry, jaką poddajemy terapii. W trakcie wykonywania zabiegu laserowego, zarówno pacjent jak i lekarz musi mieć założone specjalne okulary, które chronią oczy przed światłem lasera.

Po przeprowadzonym zabiegu, skóra w miejscu przeprowadzenia zabiegu może być zaczerwieniona i lekko nabrzmiała, ale objawy te szybko ustępują. Okres rekonwalescencji nie przeszkadza w wykonywaniu czynności dnia codziennego i nie zakłóca aktywności zawodowej.

Laserowe usuwanie blizn należy poprzedzić konsultacją ze specjalistą w celu potwierdzenia wskazań oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do laseroterapii. W trosce o własne bezpieczeństwo oraz prawidłowo wykonany zabieg warto wybierać sprawdzone gabinety medycyny estetycznej oraz doświadczonych i zaufanych lekarzy.

UMÓW WIZYTĘZOBACZ CENNIK