laseroterapia w klinice Magnopere w Krakowie

Laseroterapia:

Laserowy peeling twarzy

Na czym polega zabieg?

Laserowy peeling twarzy przeprowadza się za pomocą lasera frakcyjnego w celu wygładzenia skóry oraz wprowadzenia korzystnych zmian w jej strukturze. Zabieg umożliwia znaczne zredukowanie lub całkowite usunięcie wielu rodzajów niedoskonałości takich jak przebarwienia, rozszerzone pory lub zmarszczki mimiczne.

Dzięki zastosowaniu specjalnej maści znieczulającej, zabieg przebiega bez nieprzyjemnych odczuć i dyskomfortu. Laserowy peeling twarzy powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Istotną kwestią jest intensywne nawadnianie organizmu przed planowanym zabiegiem, czyli spożywanie dużej ilości wody oraz stosowanie kremów nawilżających i natłuszczających skórę.

W trakcie wykonywania zabiegu laserowego, zarówno pacjent jak i lekarz musi mieć założone specjalne okulary, które chronią oczy przed światłem lasera. Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości powierzchni skóry, jaką poddajemy terapii, przykładowo zabieg na twarz trwa zwykle 20-30 minut, okolica szyi i dekoltu 30-40 minut.

Delikatne zaczerwienienie skóry może utrzymywać się przez około 2 dni, a po tym czasie rozpoczyna się subtelne łuszczenie naskórka. Okres rekonwalescencji nie przeszkadza w wykonywaniu czynności dnia codziennego oraz obowiązkach zawodowych. W trosce o własne bezpieczeństwo oraz prawidłowo wykonany zabieg warto wybierać sprawdzone gabinety medycyny estetycznej oraz doświadczonych i zaufanych lekarzy.

UMÓW WIZYTĘZOBACZ CENNIK